Otomatik Kontrol Vanaları

otomatik-kontrol-vanalari

Otomatik kontrol vanaları genel olarak bir boru sistemindeki akışkanı istenilen zamanda ve kontrol-emniyet fonksiyonlarını yerine getirecek şekilde durduran, kısan (ayarlayan) veya akışkana yol vermeye yarayan makina elemanlarıdır. Kontrol vanaları, içinden akışkanın geçtiği kesitin bir tahrik ünitesi (servomotor, actuatör vb) tarafından değiştirilebildiği ve böylece içinden geçen akışkan miktarının (debinin) ayarlanmasına veya akışkanın yön değiştirilebilmesine olanak sağlayan vanalardır.

Kontrol vanaları genellikle aşağıdaki amaçları karşılamak için kullanılmaktadır. Akışı belirli bir zaman veya olaya bağlı olarak tümüyle durdurmak veya tümüyle yol vermek için. Akışı belirli bir zaman veya kontrol fonksiyonu sonucu kontrol edebilen minimum akış değeri ile maksimum akış değeri arasında değiştirebilmek için. Akışı başka yönlere çevirmek (ayrıştırmak) için. Akışı başka yönlerden toplamak (karıştırmak) için.

Konumuzla ilgili tüm ihtiyaçlarınız için TERMOVALVE’yi aramaktan çekinmeyin. Uzman ekibimiz sizi doğru bilgilendirerek ihtiyacınız olan ürünleri sunacaktır.

Tel: (0212) 679 19 91 | Email: [email protected]

Sosyal Medya'da Paylaşın!